Domů / FIT / Alternativní medicína / Amazonští šamani sepsali první tištěnou encyklopedii tradiční medicíny
Energie života

Amazonští šamani sepsali první tištěnou encyklopedii tradiční medicíny

V zájmu zachování znalostí tradiční medicíny v Amazonii se pět tamních šamanů rozhodlo sepsat svou první domorodou encyklopedii. Zahrnuli do ní všechny své vědomosti o pralesních rostlinách, s jejichž pomocí lze vyléčit mnoho vážných nemocí.

Až dosud se znalosti a zkušenosti šamanů předávaly ústně. Vlivem vytrvalého tlaku západních ropných a těžebních společností však mizí jak životní prostor původních amazonských obyvatel, tak i jejich jazyky, protože celé indiánské kmeny v Brazílii či Peru jsou vytlačovány nebo rovnou likvidovány v zájmu zisku korporací.

Ačkoliv mnoho lidí, kteří se léčivými rostlinami zabývají, prosilo, aby své znalosti uvolnili pro celé lidstvo, šamani trvají na tom, že jejich pětisetstránková encyklopedie zůstane v jejich rodném jazyce, aby bylo zajištěno, že informace v ní obsažené nebudou zneužity farmaceutickým průmyslem, jako se to stalo několikrát v minulosti.

Encyklopedii budou využívat jejich mladí nástupci a bude tím zajištěno, že vědomosti a znalosti předchozích generací nezaniknou se smrtí starých šamanů.

Zdroj: White Wolf, více info: Acate.

Web nebo e-shop?

Čtěte také

Záhada kamenných koulí rozluštěna ?

Záhada kamenných koulí rozluštěna ? Jiří Matějka: První zprávy z česko-slovenského pomezí První tisková zpráva o nálezech kamenných …