Domů / RAW / Recepty / Bezlepkové vafle se zeleným ječmenem
Zelený Obchod - Mladý ječmen, Chlorella pyrenoidosa, Spirulina platensis, Zelené potraviny Fresh a Green Ways

Bezlepkové vafle se zeleným ječmenem

Vafle jsou vhodné i pro nízkohistaminovou dietu.

Budeme potřebovat 

 • 25 g mletých vloček bez lepku
 • 25 g čirokové mouky
 • 1 vajíčko
 • 1/2 banánu
 • 1 kl prášku do pečiva
 • 50 g tvarohu nebo bílého jogurtu
 • 1 pl medu, nebo jakékoliv sladidlo dle možností
 • 2 kl zeleného ječmene

Suché ingredience smícháme, přidáme tekuté a vyšleháme. Smažíme ve vaflovači, pokud ho nemáte můžete péct lívanečky. Toto množství vyjde na 4 ks vaflí. Přeji dobrou chuť.

Proč zařadit zelený ječmen do jídelníčku?

JE TO UNIKÁTNÍ KOMPLEX DŮLEŽITÝCH VITAMÍNŮ A MINERÁLŮ

Mladý zelený ječmen představuje komplex všech důležitých látek, bez kterých se naše tělo neobejde. Tím, že ho budete užívat , můžete opustit od dalších potravinových doplňků – jednotlivých minerálů a vitamínů. Díky zelenému ječmenu doplníte vše naráz. Účinky mnoha vitamínů a minerálů se navíc vzájemně doplňují a podporují, proto je mnohem lepší užívat je v jednom přípravku než izolovaně. Mladý ječmen představuje pro naše tělo snadno vstřebatelnou formu těchto látek a navíc se dá užívat i dlouhodobě.

MLADÝ ZELENÝ JEČMEN OBSAHUJE:

 • V zeleném ječmeni se nacházejí vitamíny C, E, K, A a skupiny B. Užíváním těchto vitamínů posílíte svou obranyschopnost, vitamíny B se rovněž podílejí na kvalitě vlasů, nehtů a pokožky. Vitamín K je důležitý pro správnou krevní srážlivost a vitamín E představuje nejdůležitější antioxidant v našem těle, jelikož chrání buňky před stresem a účinky volných radikálů. Bylo prokázáno, že dostatek tohoto vitamínu zpomaluje stárnutí a také působí jako prevence proti nádorům.
 • Zelený ječmen se často doporučuje pro vysoký obsah minerálů. Obsahuje například vápník, hořčík, železo, fosfor, zinek, draslík, křemík, chrom, mangan, měď, bór nebo sodík. Všechny tyto minerálů jsou velmi důležité pro správné fungování našeho těla, byť některé z nich pouze ve stopovém množství. Třeba vápník se podílí na pevnosti kostí a zubů, hořčík je prevencí proti svalovým křečím a dostatek železa podporuje krvetvorbu. Některé z nich jsou vhodné i pro hubnutí.
 • Kromě vitamínů a minerálů zelený ječmen obsahuje i základní složky potravy, jako jsou bílkoviny, tuky, sacharidy a vláknina. Rozhodně by však neměl být náhražkou pestré stravy, ale pouze jejím doplňkem.

Ohodnoťte tento recept

Hodnocení

Co vám brání zkusit tento recept a pak ho ohodnotit, aby ostatní věděli, do čeho jdou? Podle nás je tento pokrm vynikající, navíc vhodný pro bezlepkovou a nizkohistaminovou dietu!

User Rating: 4.33 ( 2 votes)
930x180-zelenyobchod-3.jpg

Čtěte také

Odhalení – virus Covid 19

Co vám dal v současné době pozitivního nasazený nový virus Covid 19 mezi lidmi? V každém …