Domů / BIO / Život & Láska / Haló, tady Daniela! Přestalo mě bavit žití…
Energie života

Haló, tady Daniela! Přestalo mě bavit žití…

Přestalo mě bavit žití.

Nespíš bych potřebovala pomoc, otázkou je, zda mi vůbec pomoženo může být.

Jsem vyprahlá, ztracená, vykořeněná, denně xkrát brečím, nic mě nebaví a nikam nepatřím. Žiji v kraji, který přímo bytostně nesnáším, i když nejspíš je už jedno, kde žiji. Většinou jsem zavřená jen mezi čtyřmi stěnami. Můj zdravotní stav pokročil do stádia, kdy jsem odkázaná na Přemka, kdy a kam mě popoveze, odveze. Schody jsou pro mě hrob a že bych došla od nás na autobusovou zastávku (1,5 km) se stalo utopií.

Upřímně? Mám plné zuby žití na samotě v přírodě a úplně prahnu po ruchu velkoměsta. Chybí mi lidi! Sedím už 21 let doma s autistickým synem, který prakticky nemluví a že by se to někdy změnilo, je čirá fantazie.

Vím, že na spoustu lidí působíme jako děsně akční rodina, která pořád někde jezdí, výletuje… Ano, pokud bych byla v normální situaci a pracovně činná, zaměstnaná, tak bych to nejspíš viděla stejně. Bohužel, realita je jiná. To, čeho mám opravdu nejvíc a mohla bych rozdávat, je čas.

Osamělost je pro mě k nevydržení a tak celé dny visím na počítači a čekám, kdy někdo napíše a já si budu moci pokecat aspoň přes písmenka… Bohužel i to se stává stále vzácnější a vzácnější.

Je mi smutno a nebaví mě žití. Nepatřím do tohoto světa a nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Občas mám v sobě takový přetlak, že bych nejradši vyskočila z okna.

Mám plné zuby jakéhosi modního honu za nesmrtelností.

Mám plné zuby řečí, že člověk má mít rád sám sebe.

Bude mi 49, cítím se stará a nestydím se za to.

Potřebuji být potřebná, prospěšná, nesobecká, potřebuji kontakt s lidmi, jen to mě naplňuje a dělá šťastnou.

Nehodím se do této doby. Nechci žít ve světě, kde se stalo modlou myslet hlavně sám na sebe.

MŮJ ČAS PLYNE JINAK a je to nesnesitelné…

Napsala Daniela 29. května 2017 ve 13.00.

___

Kdo je Daniela?

Daniela bloguje. Ráda navštěvuje hrady, zámky i podzámčí. Má ráda šermíře, kejklíře, sbírá pohledy a mapy měst a puzzle, zajímá se o indickou astrologii a numerologii a učení Feng shui. Miluje batiku, rozevlátost, dlouhé sukně, volné šaty, háčkovaná a pletená ponča. Hippie a Etno styl, aztécký vzor. Miluje modrou. Nemá ráda Ikeu a minimalismus. Naopak miluje koloniální styl… barvy, pestrost, zdobnost, mírnou přeplácanost. Miluje dřevo a proutí v jeho přírodní podobě, keramiku.

Oblíbený citát?

Štastný chce být každý člověk. I ten, co se nakonec oběsí. (Blaise Pascal)

Co Danielu tíží?

V březnu, potom, co byla její dcerka přijata na ústeckou fakultu umění a designu, Daniela napsala: „Takový je život. V jednom dnu prožijete tu největší radost a hrdost a v tom samém dnu zažije i strach a nekonečný smutek… Ve čtvrtek jsme začali postrádat našeho kamaráda Olina (na snímku s dcerou Lenkou – pozn. red.), který se od úterý nikomu neozval a nebral telefony. V pátek našla policie jeho zamčené auto v Královci u hraničního přechodu s Polskem… Večer pak našli Olina mrtvého v nějakém septiku. Budu teď ještě více osamělá! Až Miška nastoupí do Ústí na školu, tak nebude v jejích časových ani finančních možnostech aby jezdila domů pravidelně. Jak často ji uvidím? Jednou za měsíc… dva… tři?“

Podpořte Danielu!

Máte akutní potřebu zvednout Daniele náladu? Jak by ne, jste přece člověk! Napište jí třeba komentář TADY nebo e-mail ZDE.

Web nebo e-shop?

Čtěte také

Slovanská lípa – moravský národní symbol

Slovanská lípa   moravský národní symbol   Autorka básně: Jaroslava Grobcová Přednes básně: Soňa Ludmila …

Nebojte se a klidně sem napište komentář. Díky. :)

Loading Facebook Comments ...

Jeden komentář

  1. Profilové foto Slovanská Občina JIHLAVA naše Rodná Zem

    Lidé se mylně domnívají, že se jim žije díky pokroku lépe.
    Každý dostal auto na cesty do práce a za zábavou.
    Ztrácí se nám však v honbě za výdělkem čas na rodinu a přátele.
    Lidé spolu zkouší opět navázat komunikaci, možná je to správná cesta…