Domů / BIZ / Metráž aneb Jak pomáhají lidi lidem, když toho stát není schopen
Energie života

Metráž aneb Jak pomáhají lidi lidem, když toho stát není schopen

Už za několik dní se trojice pozoruhodných žen dozví, zda jsme jako lidé v současném Česku ještě schopni držet při sobě a podpořit se navzájem, nebo jestli zůstaly ve svém úsilí osamoceny.

Režisérka Kateřina Jungová, designérka Lucie Kutálková a manažerka Kristýna Ciprová provozují malou dílnu v centru Prahy. Pod značkou Metráž produkují šperky a designové módní doplňky. Ty ale nejsou tím nejpodstatnějším.

Do dílny docházejí ženy, které se ocitly v těžké životní situaci a které mají touto cestou šanci se z ní časem dostat. Každý výrobek projde pod rukama jedné z nich. Za prodaný kousek se pak k ženě dostane odměna. Peníze za práci ale možná také nejsou to hlavní. Ženy mohou v malém kolektivu najít především bezpečí, oporu, možnost ověřit si vlastní schopnosti a pomalu se stavět na vlastní nohy. Právě zájem o lidi je totiž pro Metráž zásadní.

Metráž své produkty vyrábí ze zbytkového materiálu odsouzeného k tomu, aby skončil na skládce, a dává mu novou šanci zazářit třeba jako krásný šperk na vašem zápěstí. Zakoupením některého z nich na pomůžete tomu, že zakladatelky Metráže budou zase o kousek blíž cíli a že pro další a další ženy v těžké životní situaci bude svět o něco hezčí.

Sedmdesát sedm tisíc, nebo nic! Taková jsou pravidla. 

Metráž pomohla za dva roky fungování více než 20 ženám v nouzi. Podporuje ženy v tísnivé sociální situaci a zároveň se prostřednictvím designu snaží měnit pohled na bezdomovectví, chudobu a sociální vyloučení. Vaše peníze jim umožní pořídit si vlastní web a e-shop.

Sto dvanáct přispěvatelů se na jejich projekt na Hithitu složilo šedesáti tisíci korunami. Cílová částka je ale 77 000 a pokud na ni do určeného data nedosáhnou, nedostanou nic. Chcete-li přispět, račte TUDY.

PS.: Málem bych zapomněl, ty peníze nechtějí zadarmo! Protihodnotu si můžete vybrat.

Zdroj: Starty, Hithit, Facebook

Web nebo e-shop?

Čtěte také

Dárek pro Svobodný vysílač CS

Vyhledávač pro Svobodný vysílač CS Svobodný vysílač CS dne 9.2.2019 slaví 5 let svého vzniku. …