Domů / EKO / Někdy je dobré být hrdinou
Energie života

Někdy je dobré být hrdinou

„Náš e-shop s ekologicky šetrnými výrobky nezmění svět mávnutím kouzelného proutku. Ale dokud nezačneme sami u sebe, nezmění se nikdy nic,“ říkají Pavel Milan Černý a Martin Mates, zakladatelé firmy Econea. Oba se dostali v životě do situace, kdy jim už nevyhovovaly jejich „běžné“ kariéry a hledali další smysl svého konání – tak, aby mohli skutečně přispět k pozitivní změně ve světě. Viděli všude kolem sebe, jak žijeme ve stále toxičtějším světě, ze kterého mizí lesy a vymírají živočišné druhy. Nechtěli se s tím smířit. Založili proto firmu Econea – e-shop pro každodenní hrdiny. Pro ty, kteří nečekají, až něco udělá někdo jiný. Pro ty, kteří nepropadají panice, že jeden člověk nic nezmění. Těm pomáhají začít u sebe – dělat malé kroky každý den.

Stejně jako se malé dítě učí chodit, učí se i dospělý člověk postupně nekupovat vše, čím ho hypnotizuje reklama. Řada produktů totiž na životní prostředí působí jako mor – a to doslova. Patří mezi ně i PET láhve. A tak i vás možná zaujme láhev ReTap.

3c65d5826c51a6c8b7c126cb01fedfc6-ten-bottles-with-lid-web b34384e83016fb1b305d1ca77b6525a6-gp4

Ekologické skleněné lahve ReTap vznikly v Dánsku s myšlenkou na plastové ostrovy v oceánech, které jsou tvořeny převážně jednorázovými PET lahvemi. Jsou volbou pro všechny, kdo milují čistý design a chtějí pít chutnou vodu z kohoutku místo podpory nesmyslných jednorázových produktů.

Borosilikátové sklo, ze kterého je tato zdravá lahev vyrobená, je výjimečné – je odolné teplu i většině pádů, pevnější a přesto lehčí než běžné sklo. Prakticky to znamená, že do studené lahve můžete nalít vařící vodu a nemuset se bát, že praskne. Pokud vám dítko zvrhne láhev z konferenčního stolku, neměla by se rozbít (pokud tedy nemáte podlahu z betonu). I díky těmto vlastnostem se borosilikátové sklo používá pro výrobu potápěčské techniky nebo laboratorního skla.

Všechny ReTapky jsou ručně foukané v Česku a je na ně doživotní záruka. Pokud by vám praskly (i vaší vlastní chybou), výrobce garantuje výměnu.

Na e-shopu Econea najdete stovky produktů pro zdravý a udržitelný životní styl – jako například čistou, ekologickou drogerii, 100% přírodní biokosmetiku, bambusové zubní kartáčky, designové znovupoužitelné lahve či spoustu vychytávek pro nemalou úsporu vody.

Web nebo e-shop?

Čtěte také

Dragon Dreaming | proces tvorby udržitelných projektů

Zveme vás na seminář na živo, kde se seznámíte a prakticky si vyzkoušíte proces tvorby a realizace …