Domů / FIT / Alternativní medicína / Příběh malého Ondráška: Co všechno dokážou šťávičky
Energie života

Příběh malého Ondráška: Co všechno dokážou šťávičky

Již sedm let se vzdělávám v jedinečném institutu Tarani, který nás odborné terapeuty seznamuje s principy Ajurvédské medicíny. Jedná se o komplexní, velmi unikátní léčebný systém, který nabízí cestu k léčbě veškerých zdravotních problémů. Využíváme speciálních masáží, které tělo účinně detoxikují a regenerují, především však zkoumáme přímou souvislost mezi stravou a zdravotním stavem, neboť právě strava je naprosto klíčová pro potřebné uzdravení.

Postup bývá vždy stejný. Klient se na nás většinou obrátí již ve chvíli, kdy již zná svou diagnózu, v řadě případů se jedná o dlouhodobé komplikace, kvůli kterým pravidelně užívá i potřebné léky. Většina z nich však bohužel netuší, že samotné léky nejsou cestou k uzdravení. Pouze tlumí či potlačují projevy onemocnění, navíc s sebou nesou riziko vedlejších účinků, které často bývají příčinnou dalších zdravotních problémů. My se však na klienta díváme jinýma očima – z pohledu celostní medicíny. Upravíme mu jídelníček, rozplánujeme domácí terapie, sestavíme masáže a nasadíme tzv. Ajurvedika. Terapeut je po celou dobu léčby klientovi k dispozici jako jeho opora a potřebný rádce, lidé mají možnost konzultace doslova 24 hodin denně.

Příběh Ondráška
Maminka tohoto chlapečka ke mně chodila už nějaký ten rok na Ajurvédské terapie. Vídaly jsme se pravidelně i v období jejího těhotenství, které probíhalo bez známky jakýchkoli komplikací. Veškerá povinná vyšetření a ultrazvuky nepotvrdily nic, co by naznačovalo jakýkoliv problém.

Na první pohled bezproblémové těhotenství bylo zakončeno porodem v termínu. Poté se však bohužel zjistilo, že prenatální vývoj nebyl ani zdaleka tak bezproblémový, jak se po celou jeho dobu lékaři domnívali. Chlapeček se narodil bez levé ledviny, měl zjištěn srdeční vadu, a sice defekt komorového septa rezid., které mu bylo odstraněno ve 3 měsících. Prodělal operaci tříselné kýly. Dále mu byla asi ve 3 měsících, po operaci srdíčka zjištěna VVV mozku- agenze CC, asymetrie mozkových komor, cysta v zadní jámě lební, opožděná myelinizace mozkového kmene – v.s. septooptická dysplazie. Lékaři mu také diagnostikovali svalovou hypotonii. A aby toho nebylo málo, dostával několikrát během dne křeče do celého tělíčka. V důsledku těchto častých křečí docházelo ke zkřivení jeho pusinky, zkroucení nožiček, v podstatě nebyl schopen samovolného pohybu. Ke všem těmto neobyčejně vážným obtížím se přidaly epileptické záchvaty, které měl při jakékoliv zvýšené teplotě, opakovaly se pravidelně každý měsíc. V důsledku jeho značného pohybového omezení nebyl Ondrášek schopen se samostatně ani vykakat, maminka mu od narození proto pomáhala rektální rourkou.

Tohoto chlapečka mi maminka přinesla ukázat, když mu bylo asi 14 měsíců. Byl na úrovni 3 měsíčního dítěte – ležák, jak mentálně tak i vzrůstově. Neudržel hlavičku při zvednutí, nepřetáčel se, moc si nebroukal, neudržel v puse dudlíka, protože neměl zpevněné obličejové svaly a pusinku měl pořád pootevřenou. Moc nevnímal, měl pořád spojené ručičky a každou chvíli byl v křeči. Jeho zdravotní stav se k lepšímu neměnil, spíše se to zhoršovalo. Od lékařů měl naordinováno brát 3x denně Depakine sir. na epileptické záchvaty a 3x denně ½ tablety Diazepamu. Docházelo tak k nepřetržitému utlumování organismu, čímž byl značně poznamenán přirozený vývoj nemluvněte. Jeho stravu tvořilo umělé mlíčko Beba a kašičky.

Chlapečka jsem si vzala do péče. Následovala návštěva našeho centra, kde jsme ve spolupráci s naší lektorkou Rittou, která má dlouholetou praxi a hlavně zkušenosti s podobnými diagnózami, začali pracovat na zlepšení jeho zdravotního stavu a stimulaci jeho mentálního i fyzického vývoje.

Ihned došlo k vysazení veškerých medikamentů, které byly nahrazeny bylinnými Ajurvediky. Přírodní léčiva byla rozepsána dle na míru vytvořené domácí terapie, naprosto zásadní změna nastala však především v oblasti stravování.

Veškeré dosavadní návyky byly odbourány, odstoupili od mléka Beba, kaší, přesnídávek apod. Jeho strava se již třičtvrtě roku skládá „jen“ z výživově hodnotné kombinace čerstvého kozího mléka a čerstvých šťáviček – ovocných a zeleninových. V jídelníčku tedy není žádná pevná strava, žádný lepek a ani nic vařeného. !!!

A výsledek…?! Již po 14 dnech odezněly křeče dostavující se během dne. Po 2 měsících si Ondrášek již mohl užívat svůj první dudlík. Po 5 měsících přestaly i epileptické záchvaty. Zde je třeba zdůraznit, že tohoto významného zlepšení bylo skutečně dosaženo bez jakýchkoli medikamentů. V této fázi se již malému chlapečkovi dokonce začalo dařit i samostatné vyměšování. Přibral na váze, začal růst, patrné jsou i velké pokroky v oblasti mentálního vývoje. Dnes je mu 21 měsíců, už půl roku je bez epileptických záchvatů. Maminka mu koupila jeho první botičky, protože se začíná stavět na nožičky! Samozřejmě, že prozatím ještě s dopomocí, síla vůle mu ale rozhodně nechybí. Zkouší využívat i oporu chodítka.

Je to opravdu velký bojovník, kterému je třeba se nepřetržitě věnovat. Maminka s ním denně tráví většinu času cvičením, které pomáhá ke zpevnění svalů a krční páteře. Pokroky, kterých se jim doposud podařilo dosáhnout, jsou obdivuhodné. Už se dokáže nahlas a pořádně zasmát a brouká si spokojeně jako zdravé dítě. Aktivně a se zájmem vnímá okolí kolem sebe, reaguje na hlasy a podněty.

Ondra s maminkou mají před sebou ještě dlouhou cestu. Věříme ale, že díky správným stravovacím návykům, které se jim daří poctivě dodržovat, se Ondrovi dostane dostatečného množství živých vitamínů a enzymů, které jeho malé tělíčko účinně regenerují, vyživují a umožňují postupné posilování jeho imunitního systému.

Tento příběh byl sepsán právě pro Ondráška a jeho maminku jako podpora k jeho další léčbě, aby na své dlouhé cestě neustávali a vydrželi. Nasbíráme-li dostatek hlasů, které nám umožní vyhrát, celou částku samozřejmě věnujeme mamince Ondráška, která o tomto článku prozatím ani neví, jako příspěvek pro nákup nového kvalitnějšího odšťavňovače, nebo nákup ovoce a zeleniny.

Děkujeme Zuzana

Zdroj: eujuicers.cz

Web nebo e-shop?

Čtěte také

Záhada kamenných koulí rozluštěna ?

Záhada kamenných koulí rozluštěna ? Jiří Matějka: První zprávy z česko-slovenského pomezí První tisková zpráva o nálezech kamenných …