Domů / BIZ / Proč kupujeme něco, co nám patří? Naše voda je přece naše!
Energie života

Proč kupujeme něco, co nám patří? Naše voda je přece naše!

Voda tu byla dávno před námi. Miliardy let před příchodem člověka. A bude tu i po nás. Je to dar, kterého si užívají všichni živočichové a všechny rostliny na planetě Zemi zcela zdarma. Jen my, lidé, za vodu platíme. Proč? Protože si pár zlodějů řeklo, že si naši vodu přivlastní a pak nám ji prostě prodají.

Obchod s vodou je sprostý a podlý zločin!

Voda je základní složkou života na Zemi. Je ale i základní složkou našeho těla, které je ze 70 % tvořeno právě vodou. To všichni víme. Víme také, že člověk vyloučí denně zhruba 2,5 litru vody. Víme, že aby mohlo naše tělo normálně fungovat, musíme vodu pravidelně doplňovat. Také víme, že bez potravy vydržíme celé měsíce, bez vody jen několik dní.

Víme, že pocit žízně je alarm, který nás upozorňuje na nedostatek vody v našem těle a že když na tento signál nereagujeme, můžeme zemřít. Víme, že pravidelný příjem vody je nezbytný pro udržení naší schopnosti pracovat, učit se, bavit se, ale i jenom v klidu odpočívat.

MF Dnes - voda

Víme, že dokud byla příroda čistá, nezasažená průmyslem, byla čistá i voda vyvěrající z pramenů.

Co nevíme, je, proč dnes pijeme nezdravou vodu z plastových lahví a ze starých zrezivělých trubek. A především nevíme, proč v obou případech za vodu platíme zlodějům, kteří si ji přivlastnili. Na základě čeho? Kdo jim dal právo obchodovat s něčím, co není a ani nemůže být jejich majetkem? Kdo jim dal právo vydělávat na našich nejzákladnějších potřebách?

Jonh, MF Dnes - voda

Naše voda je, a ne že není, naše vlastní! A dříve nebo později bude znovu nám všem dostupná zadarmo. To víme bezpečně. Podílet se na provozních nákladech je jedna věc, ale nechat se ždímat dosucha je hloupost, kterou nemůžeme tolerovat donekonečna. Miliardy z našich kapes přestanou téct do ciziny a na obnovu vodovodních trubek se zdroje opět najdou.

Více na toto téma zde. Projektu Pravda o vodě – a vlastně nám všem – držíme palce, aby zločinný byznys s vodou skončil co nejdříve.

Web nebo e-shop?

Čtěte také

Hromnice -zapalme svíce

  Hromnice – zapalme svíce   Slovanská báseň Autor: Soňa Ludmila Csiffáry Zapalme svíce – …