Domů / BIZ / Selský rozum – film, který ČT odmítá odvysílat. To chcete vidět!
Energie života

Selský rozum – film, který ČT odmítá odvysílat. To chcete vidět!

Náš venkov pomalu a nenápadně hyne. Naše potravinářské podniky zákeřně ovládli mafiáni a zahraniční odpad určený pro psy a kočky nám předkládají jako plnohodnotné potraviny. Chtěli jsme tohle v roce 1989? Nikoliv! Andrej Babiš v hlavní roli dokumentárního filmu Selský rozum.

Tento film se Česká televize, která je koproducentem, zdráhá před volbami odvysílat. Autoři Zuzana Piussi a Vít Janeček se snažili film dokončit a uvést ještě v předvolebním období s nadějí, že přispěje ke společenské debatě o českém zemědělství, potravinářství, kvalitě života i politickém projektu ANO 2011. Práce jim trvala dva a půl roku a když dílo odevzdali, bylo jim řečeno, že ho ČT do programu nezařadí. Mohl by prý totiž ovlivnit volby!

Film se velmi rychle stává slavným a autoři a producenti se ho snaží dostat k lidem mnoha způsoby. Vzápětí poté, co se poprvé objevil na Youtube, byl odstraněn za žádost České televize z pozice vlastníka autorských práv. Objevují se ale nové a nové kanály, které ho šíří dál.

VIDEO: Zuzana Piussi a Vít Janeček v rozhovoru vysvětlují, jak a proč film vznikal a proč by byli rádi, kdyby ho ČT odvysílala ještě do voleb. Hrůzy, které jsou v dokumentu zachyceny, si totiž voliči zaslouží vidět právě proto, aby mohli vědomě zvážit, komu dají svůj hlas.
___
Anotace:
Andrej Babiš se za poslední léta stal s užívanými 130 tisíci hektary největším „sedlákem“ všech dob na českém území. Zemědělství však bylo jen posledním článkem v řetězu majoritních podílů v přiléhajících sektorech, které významně ovládl již předtím: hnojiva a zemědělské chemikálie, skladování zemědělských komodit, zpracovatelské závody. Pojem „selský rozum“ se stal také klíčovou součástí jeho politického marketingu, spolu s image hospodáře baťova střihu, který rozumí problémům obyčejných lidí, buduje nové pracovní příležitosti a vytváří zázemí kvalitnějšího života. To všechno navzdory tomu, že spíše než budování nového se ve svém podnikání věnuje spíše akvizicím, které v řadě případů vykazují rysy nepřátelských převzetí a zhoršení zaměstnaneckého prostředí i podnikatelské kultury.
___
Tento film není uměleckým dílem ve smyslu hereckého umění. Je to dokumentární film s důležitým sdělením, pro českou společnost natolik zásadním, že přání a práva koproducenta ČT v tomto případě nejsou směrodatná. ČT je nakonec veřejnoprávní televize a žije z peněz české společnosti – jinými slovy ČT od každého jednoho diváka už dostala zaplaceno.

Film je nutné šířit všemi dostupnými prostředky. Přikládám odkazy na youtube zdroje a věřím že stejně rychle, jak je bude youtube na přání ČT odstraňovat, budou vznikat další a další.

Z dokumentu jasně vyplývá, že Andrej Babiš je osoba, za kterou se skrývá největší nebezpečí pro českou společnost v novodobé historii. Podle něho je to „kampaň“, ale to už známe, sorry jako.

Web nebo e-shop?

Čtěte také

Dragon Dreaming | proces tvorby udržitelných projektů

Zveme vás na seminář na živo, kde se seznámíte a prakticky si vyzkoušíte proces tvorby a realizace …

Nebojte se a klidně sem napište komentář. Díky. :)

Loading Facebook Comments ...

Jeden komentář

  1. Profilové foto Slovanská Občina JIHLAVA naše Rodná Zem

    Možná je na škodu nerozebrání i dalších mocenských ES.
    Takto jde o pouhé plácnutí do vody.
    Neděsí nás spíše vrcholové špičky STB v byznyse a politice?
    NE, protože nepoužívate #selskyrozum a nikdo vám to nesepsal a nedal do filmu.