Domů / NAŽIVO / Zajímavý fenomén: RAW pikniky v městských parcích
Energie života

Zajímavý fenomén: RAW pikniky v městských parcích

Je léto, kvetoucím jetelem ozdobené trávníky přímo vybízejí k usednutí a odpočinku. Jako zeleného stolu je využívají lidé se společným zájmem o živou stravu. 

Až půjdete parkem a uvidíte na rozložených dekách posedávat a polehávat skupinky lidí, kteří zobou zelené (míněno živé a syrové), budou to možná „účastníci zájezdu“, lidé, kteří se nikdy předtím neviděli. Na RAW vegan pikniky se totiž sjíždějí lidé ze všech koutů, aby vzájemně ochutnali své dovezené dobroty.

Nejbližší podobná akce, kterou byste mohli navštívit, je Veganský piknik v Blansku. Koná se 23. července od 17 do 22 hodin. Zájemcům organizátorka Verča Chlupová vzkazuje, ať si každý připraví nějaké veganské jídlo o které se pak podělí s ostatními. „Zároveň bych chtěla připomenout, že mezi sebou samozřejmě rádi uvidíme i ty, kteří se takhle běžně nestravují a zkrátka se jenom zajímají o tento způsob stravování nebo si pouze chtějí rozšířit svoje gastronomické obzory,“ říká.

V Česku RAW veganské pikniky pořádají například Blue vegan pigviz jejich video:

Na Slovensku RAW veganské pikniky pořádají Raw Mother&Daughter, viz jejich video:

Účastníci pikniků se svolávají na sociálních sítích. Například komunita RAW FOOD CZ & SK má více než třiatřicet tisíc členů. Chcete-li se podělit o své recepty nebo načerpat inspiraci od ostatních podobně „postižených“, je to patrně ta nejsnazší cesta.

„Při své sedmileté praxi v tomto oboru jsem zjistil, že zářící zdraví a vitalita se skládá z několika důležitých věcí, které je potřeba co možná nejlépe dodržovat. Zdravé ovoce a zelenina s minimem tuků, bez obsahu jakýchkoliv ochucovadel v původním stavu a vše pěstované organicky bez chemie,“ říká zakladatel komunity RAW FOOD CZ & SK Karel Nesvadba, a doporučuje pobyt na čerstvém vzduchu a slunci, odpočinek a zdravou stravu. Právě to pikniky v trávě splňují, nemyslíte?

Za nás: všem pořadatelům podobných akcí jednička s hvězdičkou!

Foto: Laurel Guido, Visualhunt / CC BY-NC-ND

Web nebo e-shop?

Čtěte také

Dragon Dreaming | proces tvorby udržitelných projektů

Zveme vás na seminář na živo, kde se seznámíte a prakticky si vyzkoušíte proces tvorby a realizace …